لیزر تخصصی پوست (MCL)

رفع تیرگی زانو، آرنج، قوزک پا

اگر دوست دارید که بدنی بی نقص و عیب داشته باشید باید به تمامی قسمت های آن توجه لازم داشته باشید مثلا بازو، پاو یا زیربغل نیاز به مراقبت و توجه ویژه شما دارد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از بانوان آن را تجربه می کنند، تیرگی زانو، زیربغل، آرنج و حتی قوزک پا می باشد که این موضوع سبب می شود تا آن ها آزرده خاطر و ناراحت شوند و از پوشیدن لباس های آستین کوتاه و یا شلوارک ها جلوگیری کنند چرا که اعتماد به نفس آنها را خدشه دار نموده و باعث می شود از لحاظ روحی نیز آسیب ببینند. بهترین راه برای رفع سیاهی و تیرگی پوست زانو، آرنج و کشاله ران این است که ابتدا باید علت اصلی بروز آن را تعیین کرد. یکی از علل شایع در ایجاد تیرگی زیربغل، تراشیدن موی زیر بغل می باشد چرا که در این حالت ریشه مو از بین نمی رود لذا با تراشیدن آن، فولیکول مو همچنان در زیر سطح پوست دیده می شود. این سطح دارای مو به مرور ممکن است تیره تر شود. در پوست زیر بغل چین های بسیاری وجود دارد که به فرورفتگی و برجستگی های زیر بغل معروفند. زیر بغل به طور طبیعی نسبت به دیگر قسمت های بدن عمیق تر است و همچنین در صورت عدم مراقبت و توجه به آن، سلول های زیر بغل، سر زانو، آرنج و قوزک پا شکسته و از بین می روند که نتیجه آن ایجاد پوست تیره تر می باشد و باعث تیرگی در این نواحی می شود. دقت کنید که به علت افزایش بیش از اندازه ملانین رنگدانه ممکن است پوست شما تیره تر شود و در این شرایط معمولا تاثیری بر روی زانو، زیربغل، آرنج و قوزک پا مشاده نخواهید کرد اما در برخی شرایط می تواند آسیب جدی به پوست شما برساند. افزایش ملانین رنگدانه بر روی پوستی که در معرض عناصری مثل اشعه نور خورشید قرار گرفته باشد تأثیر می‌گذارد. در طول بارداری معمولا امکان بروز تیرگی در کشاله ران و زیربغل وجود دارد. سلول هایی که در این دوره تخریب می شوند در رنگدانه ها اختلال ایجاد می کنند و این اختلال در رنگدانه ها سبب تجمع غیر یکنواخت رنگدانه ها در یک ناحیه می گردند. سلول‌های پوست در این حالت ممکن است به علل مختلفی از بین بروند. در طی بارداری اختلالات هورمونی عامل تخریب سلول‌های پوستی هستند. کشاله ران و زیر بغل بیشتر از سایر قسمت‌های بدن تحت تأثیر هیپر پیگمانتاسیون (لکه‌های تیره) قرار می‌گیرند و در نهایت هایپرپیگمنتاسیون موجب بروز لکه‌های پوستی در این نواحی می‌شود.

برای رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا روش های درمانی متنوعی وجود دارد و از اولین این درمان ها می توان درمان موضعی را نام برد که در رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا استفاده می شود البته پیش از انجام هر کدام از این روش ها باید حتما با یک پزشک متخصص پوست مشورت گردد و درمان خودسرانه ممکن است پاسخگو نباشد. کرم هایی که از آن برای رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا استفاده می گردد و ممکن است بر روی پوست شما تاثیر کافی را نداشته باشد و یا تاثیری بیش از اندازه انتظار شما داشته باشد. این کرم ها معمولا از ترکیبات فعال اسیدکوژیک و آزلائیک اسید و هیدروکینون در آن ها استفاده می شود و برای جلوگیری از تولید ملانین در این نواحی و یکنواخت کردن رنگ پوست کاربرد دارند. در استفاده از این روش برای رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا می توان، ترکیب چند کرم را انتخاب کرد و دقت کنید که در این روش نیاز به انجام آن در یک مدت طولانی می باشد تا نتایج دلخواه حاصل شوند. یکی دیگر از روش ها استفاده از میکرودرم برای رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا می باشد که در این روش از یک وسیله مخصوص برای سایش بالاترین لایه پوست استفاده می شود و سپس در فرایند ترمیم، کلاژن سازی پوست افزایش پیدا می کند که نتیجه آن ایجاد پوستی سفت تر و محکم تر می باشد. میکرودرم روشی بسیار تهاجمی است که دارای خطرات و عوارض جانبی مرتبط با خود است و این روش نسبت به سایر روش‌های سفید کردن پوست زیر بغل کمتر توصیه می‌شود. یکی دیگر از روش هایی که برای رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا استفاده می شود و غیر تهاجمی است، میکرودرم ابریژن نامیده می شود که در این روش به رفع سلول های پوستی مرده پرداخته شده و پوستی شاداب تر را به ارمغان می آورند. در این روش از دستگاه ظریف تر و ملایم تری استفاده می گردد و جهت رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا به‌ وسیله میکرودرم ابریژنلازم است که جلسات چندگانه‌ای را سپری کنید. تعداد جلسات مورد نیاز به‌طور دقیق در طی جلسه مشاوره اولیه تعیین می‌شود.

یکی دیگر از روش های شایع در رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا استفاده از لیزر می باشد. به طور مثال اگر شما در زیر بغلتان دچار تیرگی غیر یکنواخت شده اید لیزر از بهترین راه حل های شما خواهد بود. در این روش مشکل به صورت کامل ریشه کن می شود و نتایج آن بادوام تر و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. استفاده از لیزر در رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا برای انواع پوست مناسب می باشد و روشی کاملا مطمئن و بدون خطر است. نور لیزر پوست را هدف قرار می دهد و از طریق از بین بردن سلول های پوستی مرده، تیرگی و لک، در جهت رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا عمل می کند و چین و چروک پوست شما نیز بهبود می یابد. پیش از درمان معمولا ناحیه تحت درمان کاملا تمیز می شود و سپس پرتو لیزر به این ناحیه تابانده می گردد. در این روش درمانی نیازی به سپری کردن دوره استراحت و نقاهت نیست بنابراین با استعمال کرم ضد آفتاب می‌توانید فعالیت‌های عادی و طبیعی خود را از سر گیرید. رفع تیرگی زانو، زیر بغل، آرنج و قوزک پا با لیزر روشی نسبتاً بدون درد است و پوست بلافاصله پس از انجام درمان در هنگام لمس گرم احساس می‌شود.