مزو تراپی

مزوتراپی روشی بی خطر و غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی ها و کاهش چربی و سلولیت در بدن می باشد که با نام لیپودیسالو نیز شناخته می شود. در مزوتراپی لاغری با توجه به نظر پزشک شما انواع عوامل دارویی و عصاره های طبیعی گیاهی، عوامل هومیوپاتی و ویتامین‌ها به پوست تزریق می شوند و همچنین ممکن است پزشک از یک فرمول تخصصی برای درمان مشکلات شما استفاده کند. مزوتراپی را می توان برای درمان سلولیت، کاهش وزن، پیکرتراشی، درمان ریزش مو، جوان‌سازی پوستو مقابله با پیری پوست، مورد استفاده قرار داد. از مزوتراپی می توان در نواحی متفاوت بدن از جمله بازوها، چانه، شکم و پاها استفاده کرد. مزوتراپی روشی برای از بین بردن ذخایر چربی که به روش رژیم غذایی و ورزش درمان نمی شود می باشد که در درمان سلولیت نیز می توان از آن استفاده کرد. در درمان چاقی با استفاده از لیپوساکشن، پس از درمان تورم باقی می ماند اما در واقع پوست سالم در اطراف محل تزریق مزوتراپی سفت می شود و علاوه بر لاغری سبب ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر در بدن بیمار می شود که این کار بدون نیاز به لیفت و یا جراحی پوست انجام می گردد. بر خلاف لیپوساکشن قدیمی که در آن سلول‌های چربی از بدن خارج می‌شوند، در مزوتراپی که برای درمان بازوهای آویزان، چربی شکم و غبغب قابل استفاده است در اثر تزریق‌ها دیواره‌های سلول‌های چربی شکسته شده و به بدن اجازه داده می‌شود که چربی‌های اضافه را از بدن خارج کند. در برخی افراد با وجود رژیم های سرسخت غذایی که دارند و تمرین های سنگینی که انجام می دهند، بازوها تغییری پیدا نمی کنند و یا پس از لاغری به شدت شل می شوند که با استفاده از روش مزوتراپی می توان به از بین بردن چربی های اضافی در این ناحیه کمک کرد و همچنین سبب سفت شدن بازو گردد.


غبغب یکی از مشکلاتی می باشد که باعث جلوه کردن ظاهری چاق در افراد می شود و از آن جایی که درچربی اضافه در ناحیه چانه حتی با رژیم غذایی نیز مقاوت می کند، در این شرایط مزوتراپی غبغب می تواند به کمک شما بیاید که از طریق تزریق انجام می شود که روشی مناسب و بی خطر برای دستیابی به ظاهر متناسب و خوش تراش است. برخی افراد هستند که در قسمت میانی بدن خود اضافه وزن دارند که رهایی از این مشکل حتی با سخت فرسا ترین رژیم ها و تمرین های ورزشی نیز نمی تواند موثر واقع شود و به همین دلیل است که مزوتراپی روشی رایج برای از بین بردن چربی شکم است. ران ها در افراد نیز به شدت مستعد ابتلا به سلولیت و همچنین تجمع ناهموار چربی در زیر پوست، هستند. از بین بردن سلولیت دشوار می باشد و خوبشختانه استفاده از مزوتراپی می تواند به طور مستقیم در این ناحیه تاثیرگذار باشد و این محلول به صورت موثری دیواره ی سلول های چربی را می شکند و در نتیجه درمان می تواند به طور طبیعی ضایعات را از بدن خارج کند. صاف کردن و برطرف کردن سلولیت از کاربرد های موثر مزوتراپی می باشد. سلولیت بصورت نواحی دارای فرورفتگی به شکل پوست پرتقال است که اغلب در باسن و پاها بروز پیدا می‌کند. با استفاده از مزوتراپی پوست در ناحیه‌ی تحت درمان سفت و کشیده شده و به طور محسوسی ظاهر سلولیت بهبود پیدا می‌کند. درمان مزوتراپی در واقع از بین بردن چربی با استفاده از تزریق مواد شیمیایی می باشد. فرمول مزوتراپی متشکل از ویتامین ها، آنزیم ها و یک ماده طبیعی با نام فسفاتیدیل کولین است. این ماده،کاملا بی خطر بوده و در دوز های بالا توسط پزشکان به عنوان درمانی برای کلسترول بالا استفاده می شود. در درمان با مزوتراپی از سوزن های بسیار ریزی استفاده می کنند و این سوزن به اندازه ای می باشد که در طب سوزنی نیز از آن استفاده می شود. برای محل تزریق ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود که اگر استفاده نگردد تنها احساس سوزش خفیفی را در محل تجربه خواهید کرد. پس از تزریق مزوتراپی در محل ذخیره چربی ها، پیوندهای مولکولی بین مولکول های چربی تجزیه می گردد که در نهایت باعث تبدیل چربی از حالت جامد به مایع می شود. این روش به تنهایی حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد و بدن در طول چند هفته تا چند ماه، از طریق سیستم تصفیه طبیعی به مانند کبد و روده ها از بدن دفع می شود. بسیاری از بیماران پس از حدود چهار هفته شاهد بهبودی در نواحی تحت درمان خواهند بود. موفق‌ترین دوره‌ی درمان مزوتراپی شامل مجموعه‌ای از جلسات درمانی است که جهت دستیابی به بهترین نتایج و حفظ تاثیرات آن تنظیم شده باشند. دقت کنید که جلسات درمان مزوتراپی همواره با فواصل بین 6 تا 8 هفته انجام می‌شوند.

بهبودی در درمان مزوتراپی لاغری بسیار سریع می باشد و بیشتر پزشکان پس از انجام مزوتراپی هیچگونه وقفه ای در کارهای روزمره شما ایجاد نمی کند و شما می توانید پس از درمان، به کارهایتان برسید. پس از انجام مزوتراپی تا یک ساعت از تزریق ها احساس سوزش خفیف در اطراف ناحیه تحت درمان کاملا عادی می باشد و حتی ممکن است به مدت یک تا دوروز پس از عمل دچار حساسیت پوستی و تورم، و گاهی اوقات کبودی در اطراف ناحیه‌ی تزریق بشوید که این عوارض کوتاه مدت بوده و به سرعت برطرف می شوند. برای کاهش تورم می توانید از کمپرس یخ و یا اگر پزشک شما دارویی را تجویز کرده است، استفاده کنید. برخی از بیماران برای کاهش تورم از کمپرس یخ یا در صورت لزوم از داروهای نسخه‌ای و بدون نسخه استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز این موارد را نادیده گرفته و بلافاصله کارهای خود را از سر می‌گیرند. درمان با مزوتراپی یک روش کم تهاجمی بوده و خطرات کمی را داراست که این خطرات در موارد نادر مشاهده می شود و تا به امروز هیچگونه عوارض دائمی و یا تهدید کننده حیات را به دنبال نداشته است. جدی‌ترین خطرات شامل تداخل احتمالی با شرایط پزشکی پیشین مانند سرطان یا دیابت و یا در موارد نادر واکنش آلرژیک به خود محلول مورد استفاده در این درمان می‌باشند. عوارض جانبی به مانند برآمدگی، کبودی و حساسیت پوست به لمس می باشد که در نواحی تزریق رخ می دهد اما معمولا پس از چند روز برطرف می گردد. مزوتراپی یک روش کاملا مقرون به صرفه می باشد که در مقایسه با جراحی های شکم و یا لیفت بسیار شرایط بهتری را داراست.